3Ds Max Kursu

3ds max kursu

Üç boyutlu modellemeler, animasyon, imge oluşturma, canlılık ve birleştirme gibi araçlar sunan 3ds Max, Autodesk tarafından geliştirilmiştir. Autodesk 3ds Max;  oyun geliştiriciler, görsel efekt tasarımcıları, mimarlar, tasarımcılar, mühendisler ve görselleştirme uzmanlarına baş döndürücü güzellikte sanatsal çalışmalar hazırmalama imkanı sunuyor. Buna ek olarak, kullanıcı dostu ara yüzü ve iş akışı  araçları ile tasarım ve görselleştirme uzmanlarının işlerini kolaylaştırıyor.

3d Eğitimi

3d Eğitimi

Bu kapsamlı 3ds Max  kursu; modelleyicileri, animatörleri ve tasarımcıları bu programı kolaylıkla kullanacak düzeye getirmeyi amaçlıyor. Bu kurs, hem acemilerin hem de ileri seviyedeki kullanıcıların ihtiyacı karşılamak için yeterli düzeydedir. Çeşitli seviyelerdeki kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırladığımız bu kurs öncelikle 3ds Max'ın temel özelliklerini tanıtıyor ardından da adım adım üç boyutlu modeller ve animasyonlara ilerliyor. Bu kurs yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü özgür bırakmanıza yardımcı olarak büyüleyici üç boyutlu modeller ve animasyonlar hazırlamanıza da olanak sağlayacak. 3ds Max, sizlere hayallerinizi kolaylıkla gerçeğe dönüştürme fırsatı sunuyor. Ayrıca aşamalı örnekleri, çeşitli illüstrasyonları ve pek çok örneği ile kullanıcılara geniş yelpazeli bir animasyon olanağı sunuyor.

3ds Max Özel Ders

3ds Max Özel Ders

Bilgisayar eksenli yaratıcılık ve görüntü tasarımı eğlenceli ve sürekli değişerek gelişen bir yapılanmadır. Bilgisayar eksenli yaratıcılık konusunda ister yeni olun ister 3ds Max'a yeni başlayan eski kurtlardan olun, bu kursu çok faydalı bulacaksınız. Bu kurs, Autodesk 3ds Max'ı sizlere tanıtırken, animasyonlu veya durağan, kendi tasarımlarınızı oluşturmak için bu programı nasıl kullanacağınızı da gösterir. Bu kurs 3ds Max'ın tüm yönlerini tanıtarak, tüm araçlarını ve fonksiyonlarını açıklayarak programın nasıl kullanılacağını gösteriyor. Ama bununla da kalmıyor, her bir aracın ardındaki kritik özellikleri ve işlevleri de açıklıyor.

3ds max wireframe

Dahası sizin bu araçlarla ilk deneyimleriniz olacak olan uygulamalı örnekleri ve eğitimleri de bu  kursa bulabileceksiniz. Bunlarla çalışırken yeteneklerinizi ve daha sonraki çalışmalarda özgüveninizi arttıracak olan kavramsal bilginizi de geliştireceksiniz. Bu eğitimler, kapsamlı araç seçenekleri ile tasarımlarınızı gerçekleştirmeniz için pek çok yol sunuyor. Bu bölümler ister kendi başınıza ister başka bir yazılımın araçlarını veya kitaplarını rehber olarak kullanın sizlere 3ds Max'da daha üst düzey deneyimler yaşamanız için gereken özgüveni verecektir.

3ds Max Eğitimleri

3ds Max Eğitimleri

Güçlü araçları öğrenmek sinir bozucu olabilir. Hızınızı kendinize göre ayarlamanız gerekir. 3ds Max kursu takipçilerinin en büyük şikayeti kursun hızlı ilerlemesi ve adımların karmaşık olmakla beraber yoğun da olmasıdır. Bu şikeyetleri çözmek elbette ki pek kolay değil fakat bu kurs aşamaları kendi hızınıza göre ayarlamanıza olanak sağlıyor. Alıştırmalar ama aşamalar bazen çok karmaşık görünebilir fakat unutmayın ki daha çok denedikçe ve yanıldıkça 3ds Max'ı daha etkin şekilde kullanmaya başlayacaksınız. Bir program için gerekli iş akışını öğrenirken deneyim her şeydir ve deneyim de başarısızlıkla edinilir, tekrar tekrar yılmadan denemelisiniz. İleri adımların her zaman daha kolay ve verimli olduğunu göreceksiniz. Tüm bunlardan sonra söylemek gerekir ki; bu kurs, sizde hali hazırda mevcut olan sanatsal vizyonu keşfetmenizi ve bu konuda başarılı olmanızı sağlayacak yaratıcı bir alet olan 3ds max yazılımını kullanmaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

3ds Max'ın Gelişimi

Autodesk

İnsanoğlu olarak bizlerin kişiliklerimizi geliştirmemizin bir diğer yolu da, etrafımızda aslında bizim de olmamızı istediğimiz kişiliklere sahip insanların bulunması ve bizlerin bu insanlarla iletişim halinde olmamızdır. 3Ds Max yazılımının da karakteri aynı bu şekilde gelişti; Piyasaya çıkan her bir yeni sürüm, beklenen yeni özelliklerle birlikte geldi. Bu özelliklerin bir çoğu ise 3ds max'ı geliştirmek amaçlı tasarlanan eklentilerle birlikte piyasaya çıktı. Her bir sürüm ile birlikte 3ds max, önceki sürümler için eklenti halinde olan özellikleri bünyesinde barındırmaya başladı.

Karakter Animasyon Araçları ve Saç/ Kürk sistemi gibi gelişmiş özellikler programın çekirdek yapısına dahil edildi. Bu eklentiler, yazılımın karakterini daha çok kullanıcı dostu ve kullanılabilir hale getirdi. Yazılım diğer karakteristik özelliklerini yeni yönlere doğru ilerleyerek geliştirdi. 3Ds Max ve geliştiricileri bu yolda birlikte yürümeyi başardılar. Yazılımın bir çok özelliği sadece yazılım için değil aynı zamanda sektör içinde oldukça yeni olma özelliği taşıyor. 3Ds Max geliştikçe, bu yazılım yeni özellikleri bünyesine taşıyarak ve keşfederek daha olgun bir hale gelmektedir. Barındırılan yeni özellikler ve geliştirmeler ile birlikte, Autodesk'te bulunan geliştirme ekibi 3ds max kullanıcıların geri bildirimlerini mercek altına aldı. Bu geri dönüşler ise sahnelerin daha hızlı ve kolay oluşturulmasına olanak sağlayan yeni araçlar ve kullanım kolaylıkları olarak programa entegre edildi.

3D Modelleme

3d urun modelleme

Autodesk 3ds max, 3D modelleme, tekxture ve animasyon için kullanılan üst düzey bir yazılım paketidir ve sanatçılar, mimarlar, mühendisler ve tasarımcılar için bir çok iş disiplinine uygun özellikleri bünyesinde barındırır. Ayrıca bu program, yazılıma yeni özellikler katan eklentileri geliştirmek için kullanılan Yazılım Geliştirme Kiti (SDK)'ni de içeriyor. 3Ds Max, kullanıcılarına eşsiz bir işleme teknolojisi, kolay materyal kullanımı, geliştirilmiş, herhangi bir CAD yazılımı ile birlikte ortak yönetilebilirlik, geliştirilmiş modelleme ve animasyon araçları ve daha iyi interaktiflik sunuyor.

3d Max Kursu Ana Hatları

 • 3ds Max'a giriş ve temeller
 • Gelişmiş 3d modelleme ve düzenleyiciler
 • Yapı Elamanları( Mobilya, duvar, pencere, kapı, merdivenler, korkuluk)
 • Bina iç / dış modelleme
 • Doku ve aydınlatma teknikleri
 • Gelişmiş mimari tasarım malzemeleri
 • 3ds max animasyon ilkeleri
 • Kamera animasyonu ve örnek uygulamalar
 • Mental Ray Render(fotorealistic yüksek kaliteli render)
 • 2d planların sahneye eklenmesi ve üzerinde çalışılması
 • Dokuların oluşturulması ve final dokunuşlar için photoshop

 

3d araç modelleme

HABER LİSTESİ:

TWITTER:

twitter
Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz:
#teknoakademi
Takip Et