Photoshop Kursu

Photoshop Kursu Özel Bire Bir Dersler

Photoshop Kursu

Programın geliştirilen her yeni sürümü ile birlikte çalışma performansının arttırılmasının yanı sıra üretkenlik konusunda da artış imkanı sağlanmıştır. Daha hızlı ve etkin çalışabilmek mümkün olabilmektedir.

Fotoğraf düzenleme alanında endüstri standardı haline gelen bir programdır. Her yeni sürümünde bir önceki sürümüne göre geliştirilen araçlar sayesinde yaratıcılığınızı geliştirmeye olanak sağlamakta ve üretkenliğinizi arttırmaktadır. Uygulama görsel düzenleme aracı olduğu kadar aynı zaman da görsel oluşturma programıdır. İhtiyacınız olan her türlü görsel efekt, çizim, renklendirme ve boyama bu program ile yapılabilir.

Bugün dijital ve basılı ortamda gördüğümüz poster, kitap kapakları, magazin fotoğrafları, broşürlerde kullanılan fotoğraflar ya Photoshop ile oluşturulmuştur ya da düzenlenmiştir. Yazılımın sahip olduğu güçlü düzenleme araçları sayesinde görselleri kullanılacağı medyaya göre en iyi hale getirmek mümkündür. Filtre ve eklentileri(plugins) ile çalışmalarınıza etkileyici efektler uygulayabilirsiniz.

photoshop eğitimi

Photoshop kullanılan alana göre sonsuz seçenekler sunabilmektedir. Profesyonel standartlarda etkileyici imajlar oluşturabilirsiniz. Pratik ve zaman tasarrufu sağlayan araçlar ile fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilir, sanatsal çalışmalarınızı yaratabilir ve işlerinizin kalitesini arttıra bilisiniz.

Programın genel özelliklerini ve kullanımı öğrenmek çok zor değildir. Yapılan işlemler için farklı araçlar kullanılabilmektedir. Araçların kullanımda uzmanlaşmak ise daha çok pratik ve uygulama gerektirmektedir.

banner tasarimi

Photoshop vektör programların aksine piksel tabanlı bir programdır. Fotoğraflar ve çalışmalar üzerindeki pikselleri değiştirerek işlem yapmaktadır. Uygulamanın varsayılan dosya uzantısı PSD(Photo Shop Document ? photoshop dokümanı)dır. PSD formatı layer(katman) özelliğini ve imaj geliştirme seçeneklerini destekler. Layer(katmanlar) ile çalışmanın esnekliği, seçim ve maske araçlarının hassaslığı ile kurguladığınız tasarımı gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Program PC(Windows) ve Mac ortamında aynı ara yüz ile kullanılmaktadır.

Moda tasarımı ve Tekstil için Özel Ders

Moda tasarımı ve Tekstil için Özel DersModa tasarımı alanında Adobe Illustrator ve Photoshop birlikte kullanılması ile teknik çizimden başlayan süreç nihai ürüne kadar bilgisayar ortamında tasarlanabilmektedir. Photoshop ile moda tasarımcıları kıyafet ve aksesuarların varyantlarını, farklı renklerini hızlı ve etkili bir şekilde hazırlayabilmektedirler.

Mimari Uygulamalar İçin Photoshop Dersi

Mimari Uygulamalar İçin Photoshop DersiMimarlar çizim ve tasarımlarının daha etkili olabilmesi için Photoshop'u projelerinde kullanmaktadırlar. Mimari sunum ve görsellerin hazırlanmasında 2D ve 3D olarak büyük artılar katmaktadır. Mimari renderların, kat planı ve vaziyet planlarının sunumunda Photoshop mimarlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Fotoğrafçılar için Photoshop Eğitimi

Fotoğrafçılar için Photoshop Eğitimi

Fotoğrafçılar için bu program ile sıradan kareleri dramatik kareler dönüştürebilir ve fotoğraflarınızın kalitesini arttırabilirsiniz. Profesyonel resim düzenleme programı ile rötuş(retouch) için pek çok gelişmiş araç fotoğraf sanatçılarının kullanımına sunulmuştur. Günümüzde tüm fotoğraf sanatçıları ve fotoğraf sütüdyoları photoshop'un sunduğu kolaylık ve imkanlardan yararlanmaktadır.

Web sitesi Tasarımı için Photohop Dersi

Web sitesi Tasarımı için Photohop Dersi

90'lı yılların başından itibaren Photoshop, Adobe bünyesinde bulunan Dreamweaver ve Flash programları ile birlikte web sitesi tasarımcıları ve geliştiricileri tarafından kullanılan en popüler programdır. Her yeni sürümü ile gücüne güç katan photoshop bünyesine yeni araç ve özellikler eklemektedir. Web site tasarımları için grafikler oluşturmak için sunduğu araçlar sayesinde internetin çehresinin değişmesine büyük katkı sunmaktadır. Photoshop ile ana tasarım tamamlandıktan sonra CSS ve HTML dönüşümü için Dreamweaver programı devreye girer.

Boyama ve Renklendirme İçin Photoshop Kursu

Boyama ve Renklendirme İçin Photoshop Kursu

Zengin kalem, fırça ve renk seçenekleri ile Photoshop tüm renklendirme çalışmalarınızda size yardımcı olmaktadır. Photoshop kullanarak skeç, taslak ve çizimlerinizi renklendirilirsiniz. Çocuklar için hazırlanan kitaplarda kullanılan animasyon ve görseller Adobe Illustrator ve Photoshop kullanılarak oluşturulabilir. Mevcut el çizimlerinizi yine aynı şekilde photoshop ile renklendirebilirsiniz.

E-Ticaret Sistesi Ürün Yönetimi için Photoshop Özel Ders

E-Ticaret Sistesi Ürün Yönetimi için Photoshop Kursu

Günümüzde yaygınlığı giderek artan e-ticaret sitelerinde kullanılan ürün görsellerinin hazırlanması Photoshop ile yapılmaktadır. Sürekli güncellenen ve yeni ürünlerin eklendiği alış veriş siteleri için yüksek kalite ve göz alıcı ürün görsellerini hazırlamayı Photoshop Kursu ile öğrenebilirsiniz.

Photoshop Extended ile 3D

Photoshop Extended ile 3D

3 boyutlu teknolojiler alanında altın bir çağ yaşıyoruz. Mimari çalışmalar, biyolojik simülasyonlar, geleceğe dönük yaratıcı konsept tasarımlar vb ile 3. Boyutu heryer sıklıkla görüyoruz. Photoshop'da 3 boyutlu çalışma ortamı için her yeni sürümünde geliştirmeler ve iyileştirmeler yapmaktadır. 3 boyutlu düzenleme araçları ile 3D objeler üzerinde çalışmalar yapabilmek mümkündür. 3 boyutlu yazılar ve görseller hazırlayabilirsiniz. Hazır modeller, ışıklar ve meshler kullanarak 3 boyutlu sahneler tasarlayabilirsiniz.

photoshop dersi

Kimler Photoshop Kullanıyor

Animasyon yapımcıları, mimarlar, astronomi bilim adamları, moda tasarımcıları, film ve video yapımcıları, fotoğraf sanatçıları, adli tıp kurumları, grafik tasarımcıları, ilustratörler, endüstriyel tasarımcılar, tıp alanındaki profesyoneller, yayıncılar, bilimsel araştırmacılar, teknik iletişimciler, web tasarımcılar.

HABER LİSTESİ:

TWITTER:

twitter
Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz:
#teknoakademi
Takip Et