Uzaktan Online Eğitim

online uzaktan eğitim

İnternet bağlantı hızlarının giderek artması ve internet altyapısının gelişmesi ile uzaktan eğitim modern bir boyut kazanmıştır. Uzaktan online eğitim öğrenci ve öğretmenler arasında karşılıklı olarak derse katılım imkanı sağlamaktadır.

İnternet destekli uzaktan eğitim ile dersler interaktif ve çift yönlü iletişim modeli şeklinde gerçekleşmektedir. Etkileşim özelliği sayesinde internet, öğrenmeye katkı getirmektedir. Öğrenciler, çok uzak bir fiziksel coğrafyada bulunsalar dahi internet bağlantısının yeterli olduğu her bölgeden istedikleri zaman özel ders alabilmektedirler.

İnternet Üzerinden Eğitim

İnternet Üzerinden Eğitimİnternete dayalı uzaktan eğitim sayesinde yurtdışında yaşayan Türkler kendi ana dillerinde eğitim alabilmektedirler. Bu sayede dil farklılığı konuların anlaşılmasında zorluk olmaktan çıkmaktadır. Uzaktan eğitim sayesinde üzerinde çalıştığınız projelerde yaşadığınız sorunların çözümü konusunda eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz. Dünyanın diğer ucundaki eğitmenin tecrübelerinden faydalanılabilir.

Online İnternetten Kurs

Online İnternetten Kurs

Uzaktan eğitimin önemi gün geçtikçe giderek artmaktadır. Eğitimde kaliteli ve ileri düzeyde bir standardın oluşturulmasına katkı sağlamaktadır. Geleneksel sınıf ortamında soru soramayan veya grup içinde katılım yetisine ulaşamayan öğrenciler elektronik ortamda daha özgürce hareket edebilmektedirler. Kendini geliştirmek ve yenilemek isteyenlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. İnternet üzerinden dersler sayesinde bulunduğunuz yerden, sizin için uygun ve saatte ihtiyaç duyduğunuz alanlara yönelik eğitim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

e-learning

Teknoakademi; internet kullanımını yaygınlaştırmak, en azından herkesin bilgisayar ve internet konularında az da olsa bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla internet üzerinden dersler verebileceği, uzaktan eğitim konusunda eğitim sahibi, aynı zamanda bilgisayar, bilgisayar programları, programlama dili konusunda bilgili kişiler tarafından hazırlanan bir sistem oluşturmuştur.

internetten kurs

Uzaktan Eğitimin en büyük artısı zamandan ve mekandan bağımsız olması ve herkesin rahatça ulaşabileceği bir sistem olmasıdır. Bu sistemin kurulması ile birlikte engelli vatandaşların da eğitim alabilmeleri, hatta aldıkları bu eğitimle birlikte az da olsa bir gelire kavuşabilmeleri, özellikle kırsal kesimde yaşayan, bu tür hizmetleri örgün olarak alma imkânı bulunmayan ailelerin çocuklarının da bilişim, internet ve bilgisayar konularında kendilerini geliştirebilmelerine imkân tanımaları hedeflenmiştir.

uzaktan eğitim

Dersler internet üzerinden verilmektedir. Bu dersleri almak isteyenlerin üyelikle parola vb. işlemlerle uğraşmalarına gerek kalmamakta, doğrudan kullanıcı bilgisayarına bağlanarak derse başlanabilmektedir. İnternet üzerinden ders konuları pratik uygulamalarla anlatılmakta ve bu dersler, daha önce hiç bilgisayarla ilgili program kullanmamış kişiye anlatılır gibi anlatılmaktadır.

uzaktan ders

HABER LİSTESİ:

TWITTER:

twitter
Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz:
#teknoakademi
Takip Et