After Effects Kursu

After Effects Nedir?

Adobe After Effects sinematik görsel efektler ve hareketli grafikler tasarlayan profesyonel video tasarımcıları tarafından kullanılan bir uygulamadır. Profesyonel video tasarımcıları, After Effects'i iki ve üç boyutlu animasyonlar için kullanırlar. Gelişmiş yazı araçları kullanarak hareketli metin animasyonları yaratma, videolarda çeşitli tonlamalar ve dengeleme metodları, rotoskoping(gerçek filmdeki hareketlerin tek tek kopyalanarak animasyona aktarılması tekniği) teknolojisi kullanarak nesneleri arka plandan ayrıştırma ve en ileri sabitleme tekniklerini kullanarak kamera kaymalarını düzeltmede kullanılır.

After Effects Nedir?

After Effects, hareketli grafik ve efektler konusunda endüstriyel standartlardadır. After Effects; üç boyutlu görüntüleri oluşturmak, Premiere Pro ile ortak özellikler sayesinde kopyala- yapıştır desteği ve web destekli animasyon geçişleri için Flash Professional gibi görsel kompozisyonlar yaratmanıza izin verir. Adobe After Effects, video projelerinizi bir üst seviyeye çıkartmak için çeşitli efektlerin ve araçların yanında karmaşık animasyon ve bileşik çevre ile profesyonel videolar ortaya çıkarır.

Adobe After Effects Kursuna Genel Bakış

Adobe After Effects Kursuna Genel Bakış

Adobe After Effects video kompozisyonları, animasyonlar ve özel efektler yapabileceğiniz bir yazılım uygulamasıdır. Orta seviyeden profesyonel seviyeye değişen video yapımcıları arasında bu program oldukça popülerdir. Sadece yüksek bütçeli prodüksiyonlar ve yapımcılar daha özel bir programa ihtiyaç duyabilirler. After Effects, televizyon programları, diziler, reklamlar ve tanıtım filmleri için biçilmiş kaftandır.

After Effects, bir çok video işleme yazılımının kullandığına benzer bir sisteme sahiptir. Her bir proje, birden fazla çeşitte medya ürününe sahiptir. Bu medya ürünleri zaman tünelinde katman katman olarak görülebilir.

AE yazı örnekleri

After Effect'in diğer sıradan programlardan ayrıldığı nokta, bu yazılımın sadece özel efektler için tasarlanmış olmasıdır. After Effects yazılımının, siz kullanıcılara sık kullanılan işleme görevlerini başarı ile yerine getirmenize olanak sağlamasına rağmen, bu yazılımın asıl amacı, birbirinden yaratıcı ve gelişmiş efektler ortaya koymak ve sadece video kesip yapıştırmaktan ziyade, videoyu gerçek anlamda işlemektir. Tipik olarak kullanıcılar, video edit işlemlerinizi Premiere Pro gibi kullanabilirsiniz ve gelişmiş işlem isteyen videoların daha ufak bölümleri için After Effects kullanabilirsiniz.

3d kamera tracking

After Effects, hayal gücü gerektiren bir yazılımdır. Eğer "After Effects'de Nasıl İşleme Yapacağınızı" merak ediyorsanız, bir noktada yanlış yapıyorsunuz demektir. After Effects bir tuval ve bir set boya gibidir. Ne yapacağınıza sizlerin karar vermesi gerekir.

Elbette ki eserinizi ortaya koymaya başlamadan önce bir takım temel bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Kursumuza katılarak After Effects'in nasıl çalıştığı konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilir ve yazılımın yeni özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Adobe After Effects vs Premiere Pro

Adobe After Effects vs Premiere ProAfter Effects'in tam olarak ne işe yaradığı ve Premiere Pro gibi video düzenleme uygulamalarından ne farkı olduğu konusunda pek çok kullanıcının net bir fikri olmayabilir . İlk bakışta After Effects, Premiere ile aynı tür fonksiyonlar sunuyor gibi görünür ve aslında pek çok özellikleri; filtreleri ve efektleri vs. aynıdır.

After Effects video kamera görüntülerini Premiere ile aynı şekilde düzenlerken aynı zamanda özellikle video kompozisyonlama, efekt ve animasyonlarla çalışmak üzere tasarlanmıştır işte bu noktada Premiere ile arasındaki fark ortaya çıkmaktadır. Tabii ki Premiere de bu imkanları sizlere sunar fakat After Effects'i daha kolay kılan iş akışı Premiere'nin akışına göre biraz daha farklıdır ve bunun yanında After Effects size daha kaliteli efektler de vaat etmektedir.

Özetle;

 • After Effects, kısa metrajlı ve yüksek talepli efektlerde daha iyidir.
 • Premiere genel düzenleme projelerinde özellikle uzun ve karmaşık düzenlemelerde daha iyidir. 

After Effects Özel Dersi

Kursun başlangıç aşamasında After Effects ile çalışmanın temelleri hakkında bilgi sahibi olacağız. Menü yerleşimleri, menü öğelerini ve arayüz hakkında çalışacağız. Diğer kaynaklardan materyallerle çalışma ve materyal ekleme metodlarını öğreneceğiz. Ayrıca zaman çizelgesindeki katmanlarla nasıl çalışacağımızı ve bir hikaye yaratmak için düzenlemeye ve efekt eklemeye nasıl başlayacağımızı da öğreneceğiz.

After Effects Eğitimi

After Effects Eğitimi

Sonunda, size After Effects'e başlamanın temelini öğretecek tamamlanmış bir ticari reklam ile bitirişimizi yapacağız. Bu dersleri takip ederken ve sizlere değerli bilgi sağlayacak bir proje inşa ederken, ihtiyacınız olan asıl güç öğrendiğiniz teknikleri biliyor olmanız ve bu teknikleri farklı çalışmalara farklı şekilde uygulayabiliyor olmanızdadır. Bu düşünceyle, her bir seviye sonunda bir kademe daha ileri gitmiş olursunuz. Her seviye sonundaki projeler sizleri, öğrendiğiniz yetenekleri farklı durumlara entegre edebilmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Etkileyici Profosyonel Sunumlar

Etkileyici Profosyonel Sunumlar

After Effects kursunun amacı, bazı pratik ve yol gösterici aktivitelerle yazılımın çekirdek özelliklerini sizlere öğretmektir. Burada anlatılan her bir ders, bizlerin kendi gerçek dünya tecrübelerine dayanarak hazırlanmıştır ve sizlerin verilen konu hakkında doğru yöntemi kullanmanızı sağlama amacındadır. Programı öğrenmeniz açısından basit animasyonlarla başladığımız bu dersler, zaman ilerledikçe yazıya animasyon verme, 3D dünya yaratma, hareket izleme ve sabitleme öğretimi şeklinde devam edecektir. En son proje ise, önceki derslerde öğrendiğiniz birden çok yeteneği kombin ederek bir televizyon programı için tüm bir paket yaratma konusundaki fikirlerinizi açığa çıkarma niteliğindeki bir proje akışı olma niteliğindedir.

kinetic yazılar oluşturma

Bu kurs, birbirinden farklı türde kullanıcılar için tasarlanmıştır. Motion graphics ya da görsel efektlere aşikar olmayan öğrenciler ya da başlangıç seviyesindeki kullanıcılar kursa katılabilir. Ya da sadece yeteri kadar öğrenmek isteyen video yapımcıları ya da internet geliştiriciler dersleri takip edebilir. After Effects, ürünlerinizin ve sunumlarınızın kalitesini artırmanıza yardımcı olur. Diğer bir yandan, uzun süreden beri bu tarz programları kullanan ve sahip olduğu bilgileri yenilemek isteyen kullanıcılar yine kurstan yararlanabilir. Kursumuzda genel olarak After Effects ile gelen yeni özellikler ve yapılan değişiklikler üzerine de çalışmalar yapmaktayız.

after effects blue green box kullanimi

After Effects Özel Ders Konu Başlıkları

 • After Effects arayüzünü tanıma
 • Proje dosyası oluşturma, temel grafik şekilleri ile çalışma, hareketli yazılara giriş
 • TV ve DVD formatlarını anlama, FPS ve TV safe alanları
 • Photoshop ile yapılan grafik ve kompozisyonları After Effcets programına aktarma (import)
 • After Effects ve Layer(katman) özellikleri
 • Animasyon oluşturma
 • After Effects Görsel Efektleri çalışma
 • Footage Renk Düzenlemeleri
 • After Effects Motion Paths
 • After Effects ile Mask ve Keying
 • Compositing temellerini anlama,  yeşil/mavi zemini yok etme
 • Görüntü sabitleme ve Tracking Motion
 • 3D dosyalar ile çalışma
 • Ses dosyalarını kullanma
 • After effects render ve render çeşitleri
 • Photoshop ile Matte Paint ve Layout Design
 • Final projesi hazırlama ve yayınlama

After Effects Ders fiyat ve ücretleri için iletişim sayfasından bilgi alablirsiniz.

HABER LİSTESİ:

TWITTER:

twitter
Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz:
#teknoakademi
Takip Et