Photoshop Mimari Uygulamalar Kursu

Mimari Sunum Görselleştirme

Mimari Sunum Görselleştirme

3 Boyutlu programda hazırlanan bina render'larının çevre düzenlemelerinin yapılarak sunum haline getirilmesi photoshop ile mümkündür. Photoshop ile render sürelerini kısaltabilir ve alınan render üzerinde düzeltme ve değişiklikler yapabilirsiniz. 3 boyutlu dış mekan çalışmalarınız için arkaplan değişikliklerini, ağaç, bitki, insan trafiği, araç trafiği ekleyebilirsiniz. Photoshop ile eklediğiniz objelerin ışık ve gölgelerini render'ınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Mimari Plan Renklendirme ve Sunum

Mimari Plan Renklendirme ve Sunum

Autocad programında hazırlanan mimari planların renklendirilmesi ve sunum haline getirilmesi photoshop ile yapılabilmektedir. Günümüzde inşaat sektöründe pek çok marka projenin satışı maket üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada daha iyi ve etkili bir sunum yapabilmek için photoshop ile mimari planlarınızı renklendirebilir, yapacağınız sunumun etkisini arttırabilirsiniz.

Vaziyet Planı Hazırlama

Vaziyet Planı Hazırlama

Mimari sunumlar için görsel vaziyet planlarının hazırlanması photoshop ile gerçekleştirilebilir. Binaların konum planları, arsaya yerleştirilmeleri, üstten görünüşleri, yerleşme planları görsel ögeler eklenerek photoshop ortamında ölçekli olarak hazırlanabilir.

Bina Cephe Giydirme ve Dış Cephe Kaplama Uygulamaları

Bina Cephe Giydirme

Bina ve mimari çalışmaların dış cephelerinin materyaller ile giydirilmesi, bina dış cephe restorasyonu yapılması mimari uygulamalarda sürekli ihtiyaç duyulan konular arasındadır. Photoshop ile binaların dış cephe renklerini değiştirebilirsiniz. Dış cephede kullanılabilecek farklı mazlemelerden örnekler kullanarak sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Peyzaj Mimarlığı Uygulamaları

Peyzaj Mimarlığı Uygulamaları

Photoshop ile çevre düzenleme uygulamaları, peyzaj tasarımı, peyzaj planlama, peyzaj düzenlemesi, geniş kapsamlı arazi planlaması uygulamaları yapılabilmektedir. Proje ve sunumların estetik bakımdan etkileyici olması için photoshop yaygın olarak kullanılmaktadır.

İç Mimari Uygulamalar

İç Mimari Uygulamalar

Mimari sunumlar için bina ve iç mekan tasarımı, mimari sunumların kullanıcı istekleri doğrultusunda şekillendirilmesi, hedeflenen tema ve ana fikri destekleyici unsurların tasarımlara eklenmesi, projeler iç mekanı oluşturan asal öğelerin yerleştirilmesi photoshop ile iç mimari uygulamalar olarak tasarlanabilir.

Mimari Modelin Araziye Yerleştirilmesi

Mimari Modelin Araziye Yerleştirilmesi

3 Boyutlu ortamda hazırlanan 3D modellerin gerçek arazi fotoğrafı üzerine yerleştirilerek sunum hazırlanması sayesinde mimari sunumlarınıza görsel etki ve canlandırma ekleyebilirsiniz.

3 Boyutlu Objelerle Çalışma

3 Boyutlu Objelerle Çalışma

Photoshop ortamında 3D objelerin kullanılması, 3 boyutlu dosyaların açılması, büyültülmesi küçültülmesi, konumun değiştrilmesi, meshler ile çalışma, texture ve materyal oluşturma, ışık kaynağı ekleme özellikleri sayesinde photoshop programında 3 boyutlu objeler ve sahneler ile çalışabilirsiniz.

RPC ve hazır modellerin kullanımı

RPC ve hazır modellerin kullanımı

Mimari sunum hazırlamalarında RPC ve hazır modeller kullanarak hazırladığınız sahne ve renderlara zahmetsizce çok zengin insan ve insan pozları, ağaç ve bitki çeşitleri, her çeşit araç, tasarımınızı tamamlayıcı objeler ekleyebilirsiniz. Hazır modellerin eklenmesi sürükle&bırak şeklinde oldukça kolay ve kullanımı çok pratiktir. Hazır modelleri sahnenize uygun açıda ve perspektifte yerleştirip, gerekli ışık ve gölge düzenlemelerini yine photoshop ortamında tamamlayabilirsiniz.

Mimari fotoğrafların insansızlaştırılması

Mimari fotoğrafların insansızlaştırılması

Photoshop ile mimari fotoğraflardaki insan öğelerinin kaldırılması mümkündür. Üzerinde çalıştığınız arazi veya bina tasarımının fotoğrafını çekerken çevresel öğeler istediğiniz sonucu olmanızı engelleyebilir. Olası insan ve araç trafiği istediğiniz kareyi yakalamanızı güçleştirebilir. Photoshop ile artık mimari fotoğraflarınız istediğiniz özelliklere kolayca sahip olabilir.

Sketch ve Karakalem'e dönüştürme

Sketch ve Karakalem'e dönüştürme

Mimari projelerinizde kullanmak üzere çalışmalarınızı photoshop ile sketch ve karakalem haline dönüştürmeniz mümkündür. Photoshop ile karalem efekti uygulayarak çalışmalarınız için blue print oluşturmanız mümkündür. Mimari projelerinizdeki render ve fotoğrafları, mimarlık tasarımlarının sunum aşamasında, el çizimi ve bigisayar destekli çizimin kullanılması photoshop kursunda anlatılmaktadır.

Fotoğraf Galerisi Oluşturma

Fotoğraf Galerisi Oluşturma

Mimari proje sürecinde çok sayıda fotoğrafı hızlı şekilde galerilere dönüştürmek, proje sürecindeki adımların içeren çok sayıda fotoğrafı pratik şekilde internet galerine dönüştürüp, kolay bir şekilde paylaşmak photoshop ile mümkündür. Photoshop ile zahmetsize fotoğraf galerileri oluşturabilirsiniz.

Automate-Batch ile Toplu İşlemler

Automate-Batch ile Toplu İşlemler

Photoshopta makro kullanımı ile sürekli yapılan işlemlerin otomatik olarak yapılmasını sağlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Macro ile tüm fotoğraf ve çalışmalarınız üzerine firma antedini ekleyebilir, tüm çalışmalarınızı istediğiniz şekilde özelliştirebilirsiniz. Tüm mimari proje fotoğraflarınızı tek bir işlem ile küçültübilirsiniz. Tüm resimlerin aynı anda ışık ve netlik ayarlarını photoshop action komutları ile uygulamanız mümkündür.

Renk ve Işık Düzenlemeleri

Renk ve Işık Düzenlemeleri

Mimari projelerde ve renderlarda renk, ambiyans ve ışık düzenlemeleri ile çalışmaları daha canlı ve keskin hale getirmeniz mümkündür. Almış olduğunuz render üzerinde gece/gündüz değişimini yapabilirsiniz. Çalışmalarınıza bölgesel ek ışık kaynakları ekleyebilirsiniz.

Panoramik Fotoğraflar Hazırlama

Panoramik Fotoğraflar Hazırlama

Mimari fotoğrafların Photoshopta panoramik olarak hazırlayabilirsiniz. Panoramik fotoğraflar oluşturarak yaratıcılık ve üretkenliğinizi arttırabilirsiniz. Fotoğraflayacağınız obje için konumunuzu bozmadan sağdan sola ve soldan sağa kareler çektikten sonra bu fotoğrafları photoshop ile birleştirerek tek bir panaromik fotoğraf oluşturabilirsiniz.

HABER LİSTESİ:

TWITTER:

twitter
Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz:
#teknoakademi
Takip Et