Flash Kursu

Full Flash Web Site Yapımı

Bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişmesi, devletin desteği, firma ve internet kullanıcılarının bilinçlenmesiyle birlikte son zamanlarda web sitesi sayısında inanılmaz artış yaşanmıştır. Web sitelerinin sayıları nicelik olarak artmasına rağmen çoğu web sitesi nitelik olarak istenilen seviyede değildir. Günümüz web sitelerinin çoğu durağan ve tasarım olarak birbirinin kopyası şeklindedir. Bu durum internet kullanıcısının ve firmalar için can sıkıcı bir durum olmaktadır. Flash animasyon programı ile web sitelerinizi durağan yapıdan kurtararak, hareket kazandırabilirsiniz. Hatta web sitelerinizi full scalable fullscreen flash (ölçeklenebilir tam ekran flash animasyonlu) hazırlayarak rakiplerinize fark atabilirsiniz.

Full Flash (Tamamı Flash) Web Siteleri Hazırlama Eğitimi

Full flash web sitesi hazırlamak için temel animasyon mantığı (squash, strecth, exaggeration), animasyon çeşitleri (frame by frame, motion tween, shape tween, classic tween), sembol (movieclip, button, grafik) oluşturma, iç içe movie klipler oluşturma, grafik import ve export işlemleri, timeline ve flash kütüphane mantığı, motion preset ile önceden tanımlı animasyonları kullanabilme ve sizin hazırladığınız animasyonları bir sonraki projede kullanabilmek için motion preset paneline kaydetme, flash hizalama seçenekleri vb. görsel ve animasyon kısmını ilgilendiren konulara hakim olmanız gerekmektedir.

flash web sitesi

Sıfırdan full flash web sitesi hazırlamanın diğer bir şartı ise flash animasyon programı içerisinde yer alan ve Action Script olarak isimlendirilen programlama dilini kullanabilmektedir. ActionScript 3.0 programlama diline ilave olarak ASP.net ile entegrasyonunu sağlayarak iletişim sayfalarınızda bir veya birden fazla kişiye mail gönderebilir, mesajları veritabanına kaydedebilir, flash programının yeni sürümleriyle beraber gelen Code Snippet özelliği sayesinde daha önceden kod yazmamış olan kullanıcılar bile rahatlıkla action script içerisinde sürükle bırak yaparak kod yazabilir ve projelerine etkileyici animasyonlar hazırlayabilirler.Karakter Animasyonu

Flash ile Preloader (Ön yükleyici) Hazırlama Eğitimi

Web sitelerinin hızlı açılması ve etkili çalışması; site içerisinde yer alan grafik ve animasyon boyutlarının web tasarımcısı ve animatörü tarafından optimize edilmesine bağlıdır. Fakat tamamı flash dosyadan oluşan (full flash) veya animasyon yoğunluğu çok olan sitelerde dosya boyutu ister istemez büyük olmaktadır. Animasyonlarınız yükleninceye kadar web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara boş beyaz bir sayfa göstermek, ziyaretçi sayınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Web sitenizin tasarımına uygun Flash preloaderlar hazırlayark görsel ve teknik yönden web sitenizi geliştirebilir ve kullanıcılarınızı memnun edebilirsiniz.

Flash Hikaye Kitabı (Story Board) Hazırlama Kursu

Flash Hikaye Kitabı (Story Board)

Storyboard, film ve animasyonlarda yer alan plan, sahne, diyalog, kamera hareketleri ve seslerin belirtildiği görüntü serisidir. Animasyonun ilk görsel izleniminin oluşturulduğu ve animasyonun içeriği hakkında önemli bilgilerin verildiği ayrıntılı tasarıdır. Çoğu film ve animasyon hazırlanmadan önce storyboard oluşturularak görselleştirme sağlanır. Story board hazırlayabileceğiniz programlar arasında Toon Boom StoryBoard Pro, Frame Forge, Photoshop bulunmasına rağmen görselliğin en iyi aktarılabildiği programın başında Adobe Flash gelmektedir. Etkileyici Storyboard (Hikaye tahtası, öykü tablosu) hazırlayabilmek için temel flash bilgisinin yanı sıra timeline işlemleri, framelere isim verme, fonksiyon tanımlama, gotoAndStop ve gotoAndPlay kullanabilme, animasyon çeşitlerine de hakim olmanız gerekmektedir. Uzman flash eğitmenleri sayesinde kendi işyeri veya evinizde birkaç saat içerisinde kendi projelerinizi storyboard haline getirebilirsiniz.

Flash Ses ve Video Uygulamaları Eğitimi

Ses ve Video Uygulamaları

İnternet üzerinde ses ve video dosyalarının kullanım mantığı, ses ve video düzenlemek için gerekli yazılımlar, ses dosyalarının kontrolü, videoya transparan özellik vermek için gerekli işlemler, videolara senkron altyazı ekleme (Cue Point), Video kontrolleri (play, pause, volume, progress bar vb) ekleme, full screen özellikleri, web sitelerini tanıtan karakter veya insan videoları ekleme, sese duyarlı hareket eden nesneler oluşturma, altsayfalarda dolaşırken arkaplan müziğinin devam etmesi, sayfa değiştirildiğinde diğer sayfadaki video sesinin kapatılması, butonlara ses ekleme, mp3 player ve video player hazırlama, video ve ses formatları arasındaki dönüşümler vb. ses ve video işlemlerini alanında profesyonel eğitmenlerden ders alarak siz de yapabilirsiniz.

Flash ile Ürün Tanıtımı ve Flash Dergi Hazırlama Eğitimi

Ürün Tanıtımı ve Flash Dergi

Adobe flash ile ürün tanıtımı yapabilmek için birkaç farklı teknik bulunmaktadır. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürüne ait fotoğrafları kendiniz çekebileceğiniz gibi, 3D bir programla modelledeğiniz ürünleri de rahatlıkla etkileyici bir şekilde tanıtabilirsiniz. Ürünlerinizi iki boyutlu, üç boyutlu tanıtabileceğiniz gibi isterseniz dergi formatında da tanıtabilirsiniz. İçerisinde ses, animasyon, video içeren ve sayfa geçişleri animasyonlu e-magazine (e-dergi) hazırlayabilirsiniz. Ürün tanıtımlarını alışveriş web siteleriniz dışında uygulamalara yerleştirerek CD, DVD veya USB gibi medyalarda kullanabilir ve 360 derece döndürme, yakınlaşma, uzaklaşma işlemleriyle detaylı bir şekilde sergileyebilirsiniz.

Hazırladığınız Karakterlere Animasyon Verme

flash animasyon nasıl yapılır

Sinema televizyon uygulamalarında sıklıkla karşımıza çıkan animasyonlardan biri de karakter animasyonudur. Karakter animasyonu genel olarak Maya, 3DMax, XSI gibi üç boyutlu programlarda hazırlanmasına rağmen, iki boyutlu animasyon ortamı olan flash programında da rahatlıkla hazırlanabilir. (Örnek: grafi2000-kocakafalar). Flash programı ile kendi çizdiğiniz karakterlere şarkı söyletebilir, haber sunuculuğu yaptırabilir, stediğiniz metin veya şiiri okutabilirsiniz. Aynı zamanda karakterinize yürüme, koşma, atlama, oturma vb. temel hareketleri yaptırabilirsiniz.

Etkileyeci Reklam Banner, Header ve Intro (Giriş Animasyonları) Uygulaması

Web sitesi tasarımı ile uğraşan herkesin bilmesi gereken konulardan bir tanesi de reklam bannerı, web sitesi headerı ve giriş animasyonu hazırlamaktır. Web siteniz ister orta ölçekli bir site, isterse alışveriş veya blog sitesi olsun etkileyici görsellikte reklam bannerlarına her zaman ihtiyaç duymaktadır. Flash eğitimleri sayesinde web sitenize istediğiniz reklam boyutlarında (728x90, 250x250, 468x60, 300x600, 160x600, 300x250, 180x150 vb) profesyonel ve etkileyici flash reklam bannerları, header ve introlar hazırlayabilirsiniz.

Reklam Banner Hazırlama

Flash ile Veritabanı Uygulamaları Kursu

Full flash web sitelerinde ve flash uygulamalarında Veritabanı (Microsoft Access, MSSQL, MySql) veya XML kullanarak kullanıcı ile etkileşimi maksimum seviyede sağlayabilirsiniz. Flash sitelerinize anket uygulamaları, üyelik sistemleri, ziyaretçi defterleri, XML banner rotater uygumaları, XML den haber ve ürün okuma-yazma, haber sistemleri, gönderilen mesaj ve maillerin veritabanında saklanması, CMS (Content Management System-İçerik Yönetim Sistemi), yönetici paneli hazırlama vb. gelişmiş uygulamalar hazırlayabilirsiniz.

Google Map ve Animasyonlu Kroki Uygulamaları Kursu

karakter hareketleri

Web sitelerinizin iletişim sayfalarında yer alan ve ziyaretçilerinizin firmanızın yeri hakkında daha net bilgi alabileceği google map uygulaması ekleyebilir, eklediğiniz google map üzerinde değişiklikler (yakınlaşma-uzaklaşma ayarları, kroki-uydu görünümü, firmanızın yerini işaretleme) yapabilirsiniz. Google map uygulamasının karışık geldiği kullanıcılar ve web siteleri için kendi krokinizi animasyonlu bir şekilde hazırlayabilir, alternatif araba yollarını, toplu taşıma imkanlarını, yaya yollarını animasyonlar ile görselleştirebilirsiniz.

Flash Animasyon ve ActionScript Kodlarınızı Güvenliği

flash animasyona giriş

Web sitenizi uzun uğraşlar ve onca emekten sonra yayına çıkardıktan sonra sitenizin sitenizin ve kodlarınızın güvenliğini sağlamalısınız. Action Script kodlarının güvenliğini sağlayamadığınız zaman animasyon veya web sitenizin kopyasını başka bir firmada görebilirsiniz ve emeklerinizin hepsi boşa gidebilir. Swf decompiler veya flash decompiler programları internet üzerinde bulunan mevcut flash sitenizin veya animasyonlarınızın kodlarını alabilir ve gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra kendi sitelerinde kullanabilirler. Bunun mümkün olduğu ölçüde önüne geçmek için gerekli eğitimi uzman flash eğitmenlerimizden alabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim (e-Learning) için Materyal Hazırlama

Uzaktan Eğitim (e-Learning) için Materyal Hazırlama

Globalleşen dünya ve hızlanan internet bağlantısı ile birlikte sınırlar ortadan kalkmakta ve çeşitli imkanlar doğmaktadır. Bu teknolojik imkanların başında ise uzaktan eğitim gelmektedir. Kurumsal firmaların uzaktan eğitim faaliyetleri dışında internet ve web siteleri üzerinden de eğitimleri bulunmaktadır. Bu faaliyetler için eğitici ve öğretici görsel materyal hazırlamaktadırlar. Sadece lise, üniversite, yüksek lisans kapsamında değil, okul öncesi eğitim, anaokulu eğitimleri ve çocuk gelişim ve yabancı dil eğitimleri için de flash animasyon ihtiyacı duymaktadırlar. Siz de uzaktan ve internet üzerinden eğitim için flash animasyon hazırlamak istiyorsanız flash eğitimi alabilirsiniz.

Template (Şablon Site) Hazırlama, Template Düzenleme ve Kullanma Eğitimi

Flash animasyon programının temellerini ve gelişmiş animasyon tekniklerini öğrendikten sonra siz de kendi template arşivinizi oluşturabilir, müşterilerinize portfolyonuzu ve tasarımlarınızı ister digital (internet, CD) isterseniz basılı medya üzerindenden sunabilirsiniz. Özel flash eğitimleri sayesinde kendi templatinizi oluşturmanın yanında internetten temin etmiş olduğunuz flash templateleri düzenleyebilecek, istediğiniz değişiklikleri yapabilecek veya beğenmiş olduğunuz animasyonu kendi flash projelerinizde kullanabileceksiniz.

Flash ile Portfolyo Hazırlama Eğitimi

Flash eğitimleri sonucunda çalıştığınız sektöre yönelik çalışmalarınızı, projelerinizi, portfolyonuzu flash animasyon programı ile hazırlayarak müşterilerize etkileyici bir görsellikte sunabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz portfolyoları istersenin flash bellek, CD, DVD ile isterseniz web siteniz üzerinden müşterileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Flash ile Oyun Geliştirme ve Oyun Programlama Teknikleri

Flash Programlama Dili Action Script

Grafik ve animasyonla uğraşan hemen hemen herkesin hayallerini süsleyen oyun hazırlama adobe flash animasyon programı ile hayal olmaktan çıkıyor. Adobe Photoshop vb resim düzenleme yazılımlarıyla hazırladığınız karakterlere action script programlama bilginiz ile hazırlayacağınız kodlar ile istediğiniz hareketleri, etkileşimleri, sürükle-bırak olaylarını, veritabanından bilgi okuma ve yazma konularını uyguladıktan sonra MDM Zinc gibi üçüncü parti programlar ile entegrasyonu sağlayarak oyunlarınızı windows, macos vb. işletim sistemlerinde veya internet üzerinden tüm platformlarda rahatlıkla oynanabilecek seviyeye getirebilirsiniz. Flash lite sürümünü kullanarak oyun programlama konusunda edinmiş olduğunuz bilgi birikimiyle beraber mobile telefonlar için de oyun geliştirebilirsiniz.

Flash Programlama Dili Action Script

flash layer kullanımı

Adobe Flash animasyon programı içerisinde hayal ettiğiniz uygulamaları hazırlamak için Action Script programlama diline ihtiyaç duyabilirsiniz. Nesne tabanlı programlama dillerinin özelliğine sahip AS 3.0 genel olarak C programlama dilinin yazım kurallarına yakındır. Flash projelerinize programlama özelliği eklediğiniz zaman; web sitenizin konseptine uygun etkileşimli animasyonlar ve oyunlar hazırlayabilir, actionscript dili ile veritabanı üzerinde işlemler yapabilir, gelişmiş anket ve ziyaretçi defterleri hazırlayabilir, Flash CMS yani içerik yönetim sistemi hazırlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için genel olarak Nesne Tabanlı Programlamanın ne olduğunu, ActionScript söz dizimini, fonksiyon oluşturma, Fonksiyonları çağırma ve parametreleri kullanmayı, Metin, ses ve video işlemlerini bilmeniz gerekemektedir. Özel bire-bir flash ve actionscript eğitimlerinde alanında uzman eğitmenler sayesinde animasyon ve programlama mantığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

flash oyun yapımı

 • Flash Programına Giriş
 • Kullanıcı Arayüzü ve Panellere Kapsamlı Bakış
 • Flash'da Filtreler ve Karıştırma Modları
 • Flash Programını Genel Tanıtım
 • Buton ve Banner Uygulamaları Hazırlama
 • Flash Programı Arayüzü
 • Movie Klipler Uygulamaları
 • Flash Programında Çizim ve Renkler
 • Flash ActionScript Temelleri Kursu
 • Flash Animasyonun Temelleri Dersi
 • Flash Programında Shape Tween Kavramı
 • Sesler ve Videolar Üzerine Gelişmiş İşlemler
 • Flash'da Kütüphane, Semboller, Örnekler
 • Ön Yükleyiciler ve Çerez (Cookie) İşlemleri
 • Flash Programında Motion Tween Kavramı
 • Anket, Ziyaretçi Defteri Hazırlama ve Yayınlama
 • Flash Programında  Timeline Effect
 • Flash Programında  Maskeleme ve Bitmap Uygulamaları
 • Şablonlar ve XML Destekli Uygulamalar Hazırlama
 • Flash Programında  Yazıları, Fare ve Klavyeyi Kullanma
 • Arkadaşıma Tavsiye Et Uygulamasını Flash ile Hazırlama
 • Flash  Bileşenleri, Metin Tabanlı Veri Dosyları ile Çalışma
 • Hosting, Alan Adı Almak ve Siteyi Yayına Sunmak

flash ile oyun geliştirme

HABER LİSTESİ:

TWITTER:

twitter
Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz:
#teknoakademi
Takip Et